تبلیغات
گالری شیک پوشان - بافت تونیک مروارید و بافت تاپ با موتیف
شیک لباس ،مدل لباس مجلسی|مدل لباس 2013||مدل لباس مجلسی|مدل لباس عروس

بافت تونیک مروارید و بافت تاپ با موتیف

نویسنده :admin
تاریخ:شنبه 28 دی 1392-03:57 ب.ظ

bano05

bano07

آموزش بافت تونیک مروارید در سایت بانو آنلاین

 وسایل مورد نیاز :

 ۱- کلاف ۱۰۰ گرمی    ۴ عدد    ۲- قلاب تلفون شماره ۵/۲

طریقه بافت :

 ابتدا دور شکم را اندازه گرفته اندازه بدست آمده را تقسیم بر ۲ کنید به اندازه نصف اندازه بدست آمده زنجیر ببافید.

رج ۱) روی تمام زنجیر بافته شده را یک رج بافت مربع ببافید یعنی ۲ زنجیر و یک پایه بلند، دو زنجیر و یک پایه بلند به فاصله ۲ زنجیر پایه بلندها را ببافید.

رج۲) تمام مربع‌ها را می‌شمارید در شروع ۲ پایه بلند در اولین مربع بافته بعد ۵ مربع را بافته یعنی ۲ زنجیر و یک پایه بلند در وسط مربع رج قبل بعد از ۵ مربع در مربع ششم ۴ پایه بلند ببافید به همین صورت بافت را تا آخر تکرار کنید. و در آخر رج نیز در آخرین مربع ۲ پایه بلند در یک جا ببافید.

رج۳)۲ زنجیر و در وسط ۲ پایه بلند رج قبل ۲ پایه بلند دیگر ببافید و بافت مربع را ادامه دهید تا یک مربع مانده به ۴ پایه بلند رج قبل در آن مربع نیز ۴ پایه بلند بافته ۲ زنجیر بافته و ۴ پایه بلند رج قبل را رد کرده و در مربع بعدی ۴ پایه بلند بافته دوباره ۴ مربع بافته و در مربع پنجم ۴ پایه بلند دیگر بافته ۲ زنجیر و در مربع بعد از ۴پایه بلند رج قبل ۴ پایه بلند دیگر ببافید بافت را به همین صورت ادامه می‌دهیم.

 در رج اول یک دانه ۴ پایه بلند داشتیم در رج دوم ۲ تا ۴ پایه بلند در رج سوم ۳ تا ۴ پایه بلند در رج چهارم ۴ تا ۴ پایه بلند باید داشته باشیم در رج پنجم دوباره از ۴ پایه بلندها کم خواهیم کرد به این صورت که ابتدا ۳ تا ۴ پایه بلند بعد ۲تا ۴ پایه بلند و در آخر مانند رج یک ،۱ دانه ۴ پایه بلند خواهیم داشت که در اصل بافت ما با این ۴ پایه بلندها به صورت یک لوزی درمی‌آید.

* نکته : عزیزان توجه داشته باشند که حتماً دو سرکار ما باید ۲ پایه بلند داشته باشیم که برای رج برگشت حتماً باید در وسط ۲ پایه بلند شروع و آخر ۲ پایه بلند بعدی بافته شود کـه این کار باعث می‌شود که هررج ۲ مربع به بافت ما اضافه شود. و قسمت تکه جلو را ما از این اضافه ها بدست می‌آوریم.

 بافت را تا زمانی ادامه می دهیم که دوتکه‌ها از قسمت جلو به همدیگر برسند بافت ما از یک قسمت پشت بافته می‌شود و از کناره‌ها هررج اضافه می‌شود و این قسمتهای اضافه شده تکه جلو ما را تشکیل می‌دهند وقتی دو سربافت به همدیگر رسیدند یعنی بافت را روی زمین گذاشته و دو سر اضافه وقتی به همدیگر رسیدند تکه جلو ما نیز بافته شده و آماده است از این به بعد دو سر بافت را به هم وصل کرده و بافت را به صورت یک تکه دور تا دور به اندازه بلندی دلخواه می‌بافیم تا به حلقه آستین برسد. بعد از اینکه به حلقه آستین رسید بافت را دو قسمت می‌کنیم یک قسمت برای جلو و یک قسمت برای پشت یک قسمت جلو را که جدا کردیم از سمت حلقه آستین به اندازه دو مربع از هر دو طرف بافت برای حلقه آستین جدا کرده و نمی‌بافیم بقیه بافت را ادامه می‌دهیم تا ۱۵ سانتی متر، بعد از ۱۵ سانتی متر از هر دو طرف بافت به اندازه سرشانه جدا کرده ابتدا سمت راست را تا ۵ سانتی متر دیگر بافته تا حلقه آستین به ۲۰ سانتی متر برسدبعد سمت چپ را می بافیم و اضافه ای که در وسط می مانند برای گودی یقه نمی‌بافیم سمت چپ را نیز تا ۵ سانتی متر ادامه می‌دهیم.

 نخ را قطع کرده و سمت دیگربافت را نیز به همین صورت بافته در این نوع بافت با هیچ درزی به غیر از سرشانه نداریم. وقتی کار به پایان رسید درز سرشانه ها را دوخته و یک دورگیری طبق سلیقه خود دور تا دور یقه آستینها و و پایین بافت انجام می‌دهیم.

منبع: کوک

گردآوری : سایت بانو آنلاین

bano05

آموزش قلاب بافی تاپ  در سایت بانو آنلاین

قلاب بافی (تاپ صورتی رنگی)

وسایل موردنیاز : ۲کلاف اسپرت رنگی ۱۰۰گرمی ،یک کلاف صورتی ساده  ،قلاب شماره ۵/۲

 

طریقه  بافت :

۱۴ دانه موتیف بافته بههم وصل کنید یک ردیف ۱۴تایی دیگر بافته و به ۱۴ دانه  اول وصل کنید یعنی ۲ردیف ۱۴دانه ای باید بافته شود. درردیف سوم جهت گودی حلقه آستین تکه جلو وپشت ۵دانه موتیف بافته و روی ۵دانه موتیف وسط وصل کنید ۵دانه موتیف دیگربافته وروی ۵دانه موتیف پشت درپشت ۵دانه اول وصل کنید ۲دانه از موتیف ها درسمت راست و۲دانه از موتیف ها در سمت چپ ۵دانه موتیف ها جهت گودی حلقه آستین باقی می مانند. دوباره یک ردیف ۵دانه ای دیگرروی تکه جلو و تکه پشت وصل کنید.جهت بندتاپ یک ردیف ۴دانه موتیف بافته و روی اولین موتیف از ۵موتیف درسمت راست وصل کنید یک ردیف ۴ دانه ای دوباره موتیف بافته وروی آخرین موتیف درسمت چپ وصل کنید وادامه موتیف ها را نیز به تکه پشت درسمت راست و سمت چپ وصل کنید دراین جا بافت بالاتنه مابه پایان می رسد. جهت بافت پایین تنه تاپ یک رج پایه کوتاه دورتادور موتیف ها درپایان انجام دهید. جهت بافت توری به صورت زیر انجام دهید.

نخ را درنقطه وسط تکه جلو وصل کنید یک دانه پایه کوتاه بافته دانه روی قلاب را به اندازه یک سانتی متر بکشید یک دانه زنجیره بافته و دوباره درداخل حلقه دانه کشیده یک پایه کوتاه ببافید این کار را ۳بارتکرار کنید ۳دانه از پایه کوتاه های رج قبل را ردکرده وروی پایه کوتاه چهارم یک پایه کوتاه ببافید. دوباره دانه روی قلاب را کشیده و یک زنجیره بافته و دوباره برگردید و درحلقه یک پایه کوتاه ببافید و دوباره تکرار کنیدوباپایه کوتاه روی پایه کوتاه جهارم رج قبل وصل کنید این کارراتاآخرتکرار کنید دررج های بعدی هم به همین صورت حلقه راببافید دروسط حلقه رج قبل وصل کنید وبافت را تابلندی دلخواه ادامه دهید.

نکته : شروع هررج را با۳حلقه ودروسط با ۲حلقه بافت راادامه دهید.

تاپ بسیارزیبا وشیکی است امیدوارم که خانم های عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهید.

طریقه بافت موتیف : ۶دانه زنجیره بافته شود دوسرآن را به هم وصل کنید ۲زنجیره بافته و داخل حلقه را با۱۲ پایه بلند به فاصله یک زنجیره از هم پرکنید.

رج دوم : ۳دانه زنجیره بافته و دروسط یک دانه زنجیره رج قبل با پایه کوتاه وصل کنید. ۳دانه زنجیره بافته و باپایه کوتاه درزنجیره وسط پایه بلندی بعدی وصل کنید و این کاررا تاآخرتکرارکنید.

رج سوم : بدون زنجیره دراولین حلقه ۵پایه بلند ۴زنجیره و۵پایه بلند ببافیدوباپایه کوتاه درحلقه بعدی وصل کنید،۴زنجیره بافته و درحلقه بعدی باپایه کوتاه وصل کنیدواین کارراتاآخرتکرارکنیدکه موتیف بایدبه صورت مربع بافته شود. تمام موتیف ها را به همین صورت بافته و به هم وصل کنید.

منبع: kook.ir

گرد آوری : سایت بانو آنلاین
نوع مطلب : آموزش قلاب بافی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.